Ankara Ülkü Ocakları yöneticisinden Sinan Ateş’e hakaret

Ankara Ülkü Ocakları yöneticisi Zeki Berkay, Sinan Ateş ile ilgili tehditli bir mesaj paylaştı. Albayrak açıklamasında “”Kahpenin dirisi yetmiyormuş gibi bir de ölüsü başımıza dert oldu. Soba başında elinde tespihle racon pozları keserken kimse Sinancı değildi” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Barış Terkoğlu da Albayrak’ın paylaşımı alıntılayarak tepki gösterdi. Terkoğlu “Konuşursam kimse rahat oturamaz’ diyerek istifa edip yurtdışına giden, sonra Olcay Kılavuz tarafından ikna edilerek geri getirilen Ankara Ülkü Ocakları yöneticisi Zeki Berkay Albayrak, Sinan Ateş’in öldürülmesiyle ilgili dün aşağıdaki mesajı paylaştı” şeklinde not paylaştı.

Ne olmuştu?

Ankara Çankaya’da 20 Aralık 2022’de silahlı saldırı sonucu öldürülen Sinan Ateş’in cinayetinde Motosikleti Vedat Balkaya’nın kullandığı cinayeti de Eray Özyağcı’nın işlediği tespit edilmişti.

Soruşturma kapsamında eski Ülkü Ocakları yöneticisi Tolgahan Demirbaş’ın yanı sıra Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın özel kalem müdürü ve yardımcısı Emre Yüksel, MHP’li avukat Serdar Öktem tutuklandı.

22 kişiye ‘tasarlayarak öldürme’ suçu yöneltilen iddianamede cinayet sebebi de dahil olmak üzere birçok kritik bilgi yer almamıştı.

Öte yandan Sinan Ateş cinayeti tetikçilerinin kaçırıldığı çakarlı Audi marka aracın daha önce Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım tarafından kullanıldığı yayılmıştı.

Sadece cinayetten önce değil sonra da kullandığı ortaya çıkmıştı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x